Víťazom 1. podujatia Aminostaru na Štrbskom Plese Malák

08.06.2008 Poprad

Štrbské Pleso 8. júna (TASR) - Miroslav Malák, slovenský reprezentant v bežeckom lyžovaní, sa stal víťazom 1. kola podujatia zaradeného do Aminostar horského duatlonového pohára časom 46:18, 8. Druhý skončil ...
Pretekárov čakala trať s prevýšením takmer 900 m. Cyklistická časť a aj samotný štart podujatia bol v Tatranskej Štrbe pred hotelom Rysy. Išlo sa starou lesnou cestou až na Štrbské Pleso, kde pred hotelom FIS v športovom areáli bolo depo, odkiaľ sa už pokračovalo len po vlastných na Chatu pod Soliskom. Špecifikom tejto bežeckej časti je, že sa ide popri skokanských mostíkoch, kde sú schody s celkom náročným stúpaním.
Rekord trate 45:57 min Branislava Kacinu z roku 2007 nebol prekonaný aj napriek tomu, že na štarte sa zišla vynikajúca konkurencia. Obhajca vlaňajšieho prvenstva Kacina, nakoniec zo zdravotných dôvodov musel v druhej časti odstúpiť.
Počasie aj napriek predpovedi výrazne neovplyvnilo výkony. V cyklo časti bola cesta suchá a len pri behu trochu mrholilo. Aminostar horský duatlonový pohár pokračuje 2. kolom 12. júla v Malej Fatre - Trusalovej.